سایت لاتاری (Lottery) یا همان سایت قرعه کشی گرین کارت آمریکا (GREEN CARD) در نشانی DVLOTTERY.STATE.GOV قرار دارد. همه ساله بیش از ۳۰ میلیون نفر از شهروندان کشورهای مختلف جهان از جمله ایران، با مراجعه به سایت لاتاری دولت آمریکا، در برنامه قرعه کشی اخذ کارت اقامت دائم این کشور، شرکت می کنند. قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال ۲۲۰۲ و به بعد نیز مثل سال های پیش، اینترنتی بوده و رایگان است. هر سایتی به جز سایت لاتاری که در بالا لینک آن ارائه شده، جعلی و نادرست و FAKE‌ است. در سال ۲۰۱۹، قریب به ۱.۵ میلیون تن از هموطنان در سایت لاتاری ثبت نام کردند.

سالانه حدود ۵۵۰۰۰ نفر موفق به دریافت گرین کارت امریکا از طریق قرعه کشی اینترنتی شده و البته راه های دریافت گرین کارت آمریکا، صرفا محدود به ثبت نام در سایت لاتاری نیست و متنوع است. مثل روش سرمایه گذاری، مثل روش EB1-A که مختص متقاضیانی است که توانمندی های فوق العاده علمی و ورزشی (EXTRAORDINARY ABILITY) دارند و غیره.

به منظور کسب شانس دریافت کارت سبز آمریکا در سال ۲۲۰۲ و به بعد، باید در سایت لاتاری ثبت نام کنید. مهم ترین موضوع این است که عکس را بر اساس شاخص ها و معیارهایی که سایت لاتاری آمریکا می گوید، در فرم ثبت نام اینترنتی خود آپلود کنید و اطلاعات هویتی نیز بر اساس اطلاعات گذرنامه باشد.

سایت لاتاری گرین کارت امریکا اموزش ثبت نام در لاتاری رایگان

بسیاری از افرادی که در قرعه کشی رد می شوند و مشخصات آن ها در قرعه کشی شرکت داده نمی شود، به خاطر بی توجهی به اندازه و کیفیت عکس خود، کنار گذاشته می شوند. سالانه چند هزار نفر از ایران، در سایت لاتاری آمریکا انتخاب می شوند. اما همه، موفق به دریافت گرین کارت نمی شوند چرا که باید در فرآیند احراز صلاحیت و مصاحبه بعدی در سفارت خانه آمریکا در کشورهای همسایه ایران، شرکت کنند.

در این گفتار تسلا بت، شما را با سایت لاتاری و آنچه برای ثبت نام در سایت لاتاری نیاز دارید، آشنا می کنیم. اگر خواهان تحصیل و زندگی در ایالات متحده هستید، اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری با بورس، راحت ترین و سریع ترین راه برای سفر به این کشور حتی با وجود قوانین سختگیرانه TRAVELL BAN‌ در عصر ترامپ است. داشتن مدرک زبان: TOEFL-GRE الزامی است.

با ما همراه باشید و سوالات خود را از طریق کامنت در انتهای این گفتار به ما اطلاع دهید.

https://rooziato.com/wp-content/uploads/2019/10/%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-2.jpg

(تعداد ایرانیان شرکت کننده در قرعه کشی گرین کارت سال ۲۰۱۸ حدود ۱ میلیون و ۶۲۴ هزار نفر بود)

سایت لاتاری آمریکا

تنها سایت رسمی لاتاری امریکا در نشانی DVLOTTERY.STATE.GOV قرار دارد. کلیه سایت هایی که پسوند .GOV‌ دارند در اختیار دولت ایالات متحده قرار دارد و اعتبار اطلاعاتی آن ها تضمین شده است. منظور از DVLOTTERY همان DIVERSITY LOTTERY است. یعنی چی؟ معنی قرعه کشی متنوع که شامل ملیت های مختلف است.

فلسفه این قرعه کشی آن است که کشور آمریکا که مقصد شماره یک مهاجران جهان است، از ملیت های مختلف تشکیل شود و هیچ قوم و ملیتی بر دیگران برتر نباشد. این قرعه کشی، تلاش دارد تا تنوع ملیت ها و فرهنگ ها را در ایالات آمریکا افزایش دهد. برای همین،‌ هندی ها و چینی ها حق شرکت در قرعه کشی ندارند.

حتی برخی از کشورهای جهان که برای ورود به آمریکا، نیاز به ویزا در مبدا ندارند و در فهرست قوی ترین پاسپورت های جهان قرار دارند (مثل شهروندان آلمانی و سوئدی)، در سایت لاتاری هر ساله ثبت نام می کنند. اما تعداد اروپایی های متقاضی دریافت گرین کارت آمریکا، کم تر از آمار متقاضیان شهروندان آسیایی و آفریقایی است.

صفحه اول سایت لاتاری را در عکس زیر مشاهده می کنید.

به شما می گوید که مثلا زمان ثبت نام برای لاتاری سال ۲۰۲۱ (DV-LOTTERY2021) از ۲ اکتبر سال ۲۰۱۹ تا ۵ نوامبر سال ۲۰۱۹ بود و به اتمام رسیده است. اگر در قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال ۱۳۹۸ یا همان ۲۰۱۹ ثبت نام کردید، نتایج قرعه کشی گرین کارت سال ۱۳۹۸ از ۵ ماه MAY سال ۲۲۰۲ میلادی یعنی از اواسط اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ از طریق بخش ENTRANT STATUS CHECK در سایت لاتاری در دسترس است. شما بایستی به منظور بررسی قبولی یا عدم قبولی خود در قرعه کشی سال ۱۳۹۸، کد تایید (CONFIRMATION NUMBER) که در زمان ثبت نام، توسط سایت برای شما ای میل شد را وارد کرده و قبولی خود را بررسی کنید.

زمان بررسی نتایج قرعه کشی گرین آمریکا در سال ۱۳۹۷ یا همان DV-2020 تا سپتامبر ۲۲۰۲ میلادی ادامه دارد.

موقعی که در سایت لاتاری ، ثبت نام کنید و ثبت نام شما در زمان مقرر انجام و به تایید سیستم برسد، ای میلی برای شما ارسال می شود که حاوی مشخصات زیر است.

به شما گفته می شود که اطلاعات ثبت نامی شما با موفقیت دریافت شد. یعنی یک ای میل با عنوان entry received دریافت می کنید. در این نامه، نام شما (ENTRANT NAME)، شماره تایید که شامل عدد و حروف انگلیسی است (CONFIRMATION NUMBER)، سال تولد شما (YEAROF BIRTH) و شماره دیجیتالی ۳۰ رقمی (DIGITAL SIGNATURE) ارائه خواهد شد. در بخش چک کردن وضعیت قبولی یا ردی در برنامه قرعه کشی سایت لاتاری ، بایستی کانفرمیشن نامبر را وارد کنید.

این اطلاعات را یک سال نزد خود نگهداری کنید. بدون داشتن این اطلاعات، قادر به بررسی قبولی یا ردی خود نیستید. اما اگر قبول شده باشید، نامه ای مبنی بر قبولی شما در قرعه کشی ارسال می شود. لذا همواره آدرس و کدپستی درستی را در اختیار سایت لاتاری قرار دهید.

چگونه قبولی خود در را بررسی کنم؟

برای بررسی اینکه در قرعه کشی سال ۱۳۹۷ که نتایج آن از اواسط اردیبهشت ۱۳۹۸ اعلام شد، برنده شده اید یا خیر، باید به این لینک بروید. عکس صفحه را در تصویر بالا مشاهده می کنید. وقتی روی کلید continue کلیک کنید، صفحه ای که عکس آن در زیر مشاهده می شود به نمایش درخواهد امد.

همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید، به منظور بررسی نتایج قرعه کشی گرین آمریکا ، بایستی کانفرمیشن نامبر را وارد کرده و نام خانوادگی را درج کنید. کد AUTHENTICATION را وارد کرد و روی گزینه SUBMIT کلیک کنید. در صفحه بعدی مشخص می شود که شما در قرعه کشی گرین کارت آمریکا، برنده شده اید با خیر. شانس برنده شدن شهروندان ایران در قرعه کشی گرین کارت آمریکا، زیر ۱ درصد است. لذا خیلی ناراحت نباشید!

همان طور که عرض شد، نتایج قرعه کشی گرین کارت سال ۱400، اواسط اردیبهشت ۱401 اعلام می شود و از این تاریخ به بعد،امکان چک وضعیت برنده شدن در سایت لاتاری ۲۲۰۲ وجود دارد.

راهنمای ثبت نام در سایت لاتاری

به سایت اصلی لاتاری بروید.

ثبت نام لاتاری آمریکا 2020

روی گزینه سبز رنگ BEGIN ENTRY کلیک کنید. صفحه ای که عکس آن را در تصویر زیر مشاهده می کنید به نمایش در خواهد آمد.

ثبت نام لاتاری آمریکا 2020

باید کد تایید را وارد کرده و روی سابمت کلیک کنید تا صفحه ای که عکس آن در زیر نشان داده شده به نمایش درآید.

در قسمت اول (PART ONE)، بایستی اطلاعات متقاضی (ENTRNT INFORMATION) وارد شود. شامل موارد زیر:

 • NAME یا نام
 • FAMILY NAME یا نام خانوادگی
 • MIDDLE NAME یا اسم وسط. اگر اسم وسط ندارید، روی NO MIDDLE NAME کلیک کنید.
 • جنسیت : MALE (مرد) – FEMALE (زن)

در ادامه فرم پارت اول از شما خواسته می شود که اطلاعاتی درباره محل زندگی و کشور محل تولد وارد کنید.

 • BIRTH CITY شهر محل تولد
 • COUNTRY WHERE YOU BORN کشور محل تولد
 • CONUNTRY OF ELIGIBUITY FOR THE DV PROGRAM اگر کشور محل زندگی شما همان کشوری است که در آن متولد شدید، گزینه YES را انتخاب کنید.

جمله COUNTRY OF ELIGIBILITY FOR THE DV PROGRAM یعنی کشور واجد شرایط برای برنامه ویزای گوناگونی. اگر متولد ایران هستید، گزینه NO را انتخاب نکنید!

قسمت بارگذاری عکس در ثبت نام در سایت لاتاری

عکس در ثبت نام در سایت لاتاری بسیار مهم است. همان طور که در اول این گفتار گفتیم، علت رد شدن بسیاری از متقاضیان، عدم توجه آنها به مشخصات عکس مورد نیاز برای ثبت نام در سایت لاتاری است. آپلود عکس در سایت، نشان از تایید عکس شما نیست. به صورت اتوماتیک، عکس هنگام بارگذاری، بررسی می شود. فقط مربوط به سایز و نوع فایل است. اما کیفیت هم مهم است.

ثبت نام لاتاری آمریکا 2020

مشخصات عکس شما در سایت لاتاری باید موارد زیر را داشته باشد:

 • مستقیم به دوربین نگاه کنید.
 • عکس باید مربع و به طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل باشد.
 • زمینه عکس فقط سفید باشد.
 • عکس بدون عینک و سمعک باشد.
 • نیازی نیست که گوش شما معلوم باشد.
 • گردی صورت بانوان با حجاب معلوم باشد.

در بخش آدرس پستی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • IN CARE OF یعنی اگر از آدرس پستی فرد دیگری استفاده می کنید.
 • ADRESS LINE 1 – ADRESS LINE 2 یعنی آدرس پستی را وارد کنید.
 • CITY یعنی نام شهر را وارد کنید
 • ZIP CODE یعنی کد پستی ۱۰ رقمی محل زندگی خود را وارد کنید که در صورت قبولی در گرین کارت، نامه قبولی به این کد پستی ارسال می شود.
 • COUNTRY WHERE YOU LIVE TODAY یعنی کشوری که در آن سکونت دارید و الزامی نیست که حتما ایران باشد (در صورتی که در حال حاضر در ایران ساکن نیستید)

در بخش دوازدهم،از شما خواسته شده که میزان تحصیلات خود را در زمان تکمیل فرم، وارد کنید. جزییات به شرح زیر است:

ثبت نام لاتاری

 • WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED تحصیلاتی که دارید.
 • PRIMARY SCHOOL ONLY یعنی مدرک ابتدایی دارید.
 • HIGH SCHOOL یعنی مدرک دبیرستان دارید.
 • VOCATIONAL SCHOOL یعنی مدرک فنی و حرفه ای دارید
 • SOME UNIVERSITY COURSES یعنی دوره های کاردانی یا کارشناسی گذرانده اید.
 • UNIVERSITY DEGREE یعنی مدرک معتبر دانشگاهی دارید.
 • GRADUATE LEVEL COURSES یعنی کورس های مقطع کارشناسی ارشد را طی کردید.
 • MASTER DEGREE یعنی مدرک کارشناسی ارشد دارید.
 • DOCTORATE DEGREE یعنی مدرک دکترا دارید.

حداقل شرط لازم برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت ثبت نام در سایت لاتاری ۲۲۰۲ ، داشتن مدرک دبیرستان است. مدرک دکتری، هیچ شانس بیشتری از دارنده مدرک دیپلم دبیرستان ندارد. اگر مدرک دیپلم ندارید، باید ثابت کنید که در ۲ سال اخیر، سابقه ۵ سال کار دارید. مثل متقاضیان مهاجرت به کانادا و نیوزلند و استرالیا در قالب SKILLED WORKER.

وضعیت تاهل را مشخص کنید.

اگر مجرد هستید (UNMARRIED) اگر متاهل هستید (MARRIED) و اگر طلاق گرفته اید (DIVORCED) و اگر بیوه هستید (WIDOWED) و اگر به طور قانونی جدا از همسر خود زندگی می کنید (LEGALLY SEPERATED) را انتخاب کنید.

همراه گرامی

هر سوالی درباره ثبت نام قرعه کشی گرین کارت ۲۲۰۲ آمریکا، اعلام نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا در سال 1401 ، نکات پس از برنده شدن در قرعه کشی و اطلاعات شیوه های دریافت گرین کارت غیر از روش قرعه کشی دارید، مراتب را محترمانه از طریق بخش کامنت، مطرح کنید.

لینک این گفتار از طریق کانال هایی که در شبکه های اجتماعی دارید به اطلاع دوستان و آشنایان برسانید. برای درآمدزایی اینترنتی، اطلاعات بخش وبلاگ سایت تسلا بت را فراموش نکنید.

آخرین خبرها از دنیای پیش بینی و شرط بندی آنلاین در تسلا بت دات کام در دسترس است.